loader-logo
Äri

Jõulukingituste maksustamine

Jõuludes on alati maagiat. Usun, et tahaksid rõõmustada oma töötajaid ja partnereid. Mida see maksustamise kohapealt võiks kaasa tuua?

Ütlen kohe ära, et kõik, mis puudutab töötajaid on maksustatav erisoodustusena. Näiteks: kingid töötajale salli, mille maksumus on 50 eurot. Maksad selle pealt 12,50 eurot tulumaksu, ning 20,63 eurot sotsiaalmaksu. Kingituse maksumus kokku – 83.13 eurot. Küll aga on spordiklubi abonement või tervisemasaaž heaks kingituseks (kui ei ole ära kasutanud viimase kvartali tervise edendamise kulusid, mida on 100 eurot kvartalis inimese kohta).

Mis kulud on siis maksuvabad?

Osaliselt maksuvabad on vastuvõtkulud. Piirmäär – 32 eurot + 2% palgafondist igakuiselt. Kuidas saad teada kui palju on sul tänaseks kasutamata maksuvaba vastuvõtukulusid? Võid minna emta.ee’sse ning koostada uus TSD deklaratsioon, deklari sees mine Lisasse 5, ning osas “Külaliste või koostööpartnerite toitlustamise, transpordi, majutamise või meelelahutusega seotud kulud” pane 1 eur ja vajuta all “Salvesta”. Lisasse tekivad numbrid. Lahutad kolmandast reast teise rea summat ja saadki kasutamata piirmäära jääki. Vastuvõtukulud on külaliste ja äripartnerite toitlustamiseks, majutamiseks ja transpordiks või meelelahutuseks tehtud kulutused.

Osaliselt on maksuvabad ka firmakingitused. Piirmäär – 10 eurot (kingituse summa ilma km-ta), millele võib lisanduda ka trükiteenus. Ärikingitused suurema väärtusega on maksustavad 20/80 määral. Ehk kinkides partnerile 100. eurost kinki, maksad selle pealt 25 eurot tulumaksu.

Juhul, kui äripartner on kantud tulumaksusoodustuse nimekirja, saame rakendada maksusoodustust. Piirmäär – 3% kalendriaasta algusest kasvavalt isikustatud sotsiaalmaksuga väljamaksete summast või 10% kalendriaasta 1. jaanuariks lõppenud maksumaksja viimase majandusaasta kasumist.

Hea uudis – kontori kaunistamine on maksuvaba kulu. Seega kui ei ole veel maagiat oma kontorisse toonud, võid seda teha nüüd!

Natalia Gorpinchenko | Accountex Raamatupidamine© Kõik õigused kaitstud.