loader-logo
Äri
Maksud

Paljastav tõde nullidega TSD deklaratsioonist.

Täna on 10. kuupäev. Nagu ikka on see TSD esitamise tähtpäevaks. Paljude jaoks on TSD teema selgeks saanud, kuid samas paljudel siiski tekitab küsimusi.

Üks asi on aga eriti huvitav! Olen puutunud kokku huvitava olukorraga, kus kliendi eest on esitatud nullidega TSD’sid ja ta on saanud selle eest arveid. Seega võin arvata, et see teema ei ole abosluutselt kõigi jaoks selge või on siin mõni hoopis kavalpea.

Päris pikalt oleme elanud süsteemi järgi, kus käibemaksukohustuslasest ettevõtja pidi esitama TSD deklaratsiooni igal juhul, isegi kui väljamakset ei toimunud. KUID‼️ Alates 01.06.2019 seda kohustust enam ei ole. Esitame TSD’t ainult siis, kui oli tehtud eraisikutele väljamakseid.

Kui juba TSD’st räägime, siis veel üks asi, mida küsitakse väga tihti – millal me seda esitame? Selleks, et selgem oleks, vaatame kohe näite põhjal.

Augustikuus oli töötajale välja makstud 500 eurot juulikuu eest. Deklareerime ja maksame makse 10. septembril. Juhul, kui töötasu oli arvestatud augustis, kuid välja makstud ei olnud, septembris me seda EI deklareeri. Vahest juhtub aga et augustis makstakse välja nii juulikuu töötasu, kui ka avanssina osaliselt augustikuu töötasu. Sel juhul 10. septembril maksame makse nii juulikuu töötasult, kui ka väljamakstud avanssi pealt, ehk kõigilt AUGUSTIKUU VÄLJAMAKSETELT.

Loodan, et olen saanud selgust tuua. Täna aga soovin kõigile head päeva jätku ja õigeaegset TSD esitamist. Sest õigeaegne tähendab ju head hinnangut 🟢 😉.

Natalia Gorpinchenko | Accountex Raamatupidamine© Kõik õigused kaitstud.