loader-logo
Äri

Numbrid räägivad alati tõde!

Selleks, et teenida 100 000 eurot kasumit, pead sa tõstma hinda 24,7% võrra.

Nii oleks lihtne eks? Aga nii ju ei tööta…

Kasumi teenimiseks on vaja kompleksset lähenemist. Kasumi teenimine ei tähenda alati raha teenimist. Üllatus! Võib teenida kasumit ja minna pankrotti. Siin tuleb appi finantsanalüüs. Seda tihti nimetatakse ettevõtte diagnoosiks, millele järgneb õige “ravimi” määramine. Finantanalüüsi kohta on palju raamatuid valemite ja terminitega, kuid räägin täna lühidalt võimalustest, mida see meile annab.

Finantsanalüüs on instrument, mis on suunatud uute teadmiste saamiseks. See hõlmab palju meetodeid, mida tuleb kasutada kõiki korraga mineviku analüüsimiseks. Mis on see uus teadmine? Oleneb ju kellega võrdleme. Aga kellega võib? Paljud teist on storides õigesti vastanud, et võrrelda võib nii oma lähima konkurendi, tegevusvaldkonna liidri kui ka kogu tegevusvaldkonna esindajatega.

Mis uusi teadmisi ettevõttest saame?

– Tugevaid ja nõrku külgi üldiselt

– Milline on olnud arengutrend

– Kas vara kasutatakse effektiivselt

– Kas tööjõudu kasutatakse effektiivselt

– Kas ettevõte on maksevõimeline

– Kas ettevõte on jätkusuutlik

– Kas koostöö tarnijatega on korraldatud optimaalselt

– Mis on omanike poolt paigutatud raha tulusus

– Kuidas saame mõjutada kasumit

– Raha ja varude ringlemist päevades (mis on eriti tähtis kõigile ladu omavatele ettevõttetele)

– Kas esineb pankrotiohtu

Saades kõiki neid teadmisi oled sa juhina võimeline püstitama konkreetseid eesmärke oma ettevõtte arendamiseks. Tead kindlasti, mida pead tegema, et teenida raha ja kasumit. Tahad olla nagu konkurent või veelgi parem? Näed täpselt, milles seisnevad teie erinevused, ning milles on ta sinust tugevam. Seejärel arendad ennast. Vahest finantsanalüüsi tulemusena võid jõuda ka järelduseni, et midagi, mida oled püüdnud muuta, ning kulutanud selleks palju resursse, ei too nii suurt tulemust, kui miski mis oli täitsa kahe silma vahele jäänud. ⠀

Tahad anda laenu, investeerida ärisse või oled ettevõtte juht – pea meeles, et vaatama sisekõhutundele ja ilusatele kollegide jutudele NUMBRID RÄÄGIVAD ALATI TÕDE, neid tuleb vaid kõnelema panna! Meie aga oleme sulle siin abiks.

Natalia Gorpinchenko | Accountex Raamatupidamine© Kõik õigused kaitstud.