Eduka ettevõtte üheks oluliseks märksõnaks on korras raamatupidamine. Raamatupidamine ei ole vaid seadusega ettenähtud tegevus, kuid ka ärimehhanismi lahutamatu osa. Ainult tänu korralikult organiseeritud raamatupidamisele saab langetada optimaalseid juhtimisotsuseid, suurendada organisatsiooni läbipaistvust ja tõsta ettevõtte usaldusväärsust turul.
Raamatupidamine on spetsiifiline valdkond, mis nõuab vastavat kutseoskust, kuid mis ei kuulu üldiselt ettevõtja põhitegevuste hulka. Meie eesmärgiks on teha Teie elu kergemaks, samal ajal lubades Teil keskenduda oma äri arendamisele ja lisaväärtuste loomisele. Pakume usaldusväärset, komeptentset, paindlikku ja professionaalset raamatupidamisteenust, mis vastaks just iga kliendi soovidele ja nõudmistele.
Meie eeliseks 100% paberivaba üle interneti lahendatud raamatupidamisteenus, mis muudab raamatupidamise Teie jaoks soodsamaks, mobiilsemaks ja lihtsamaks. Korraldame terviklikku raamatupidamist väikese ja keskmise suurusega äriühingutele, füüsilisest isikust ettevõtjatele üle maailma.
Alates 1. jaanuarist 2018 rakendub kõikidele tuludele üldine maksuvaba tulu määr kuni 6000 eurot aastas ehk kuni 500 eurot kuus ja seoses sellega kaob ära täiendav maksuvaba tulu pensionidele ja tööõnnetushüvitistele.
2018. aastal aastatuluga kuni 14 400 eurot on maksuvaba tulu 6000 eurot aastas, aastatulu kasvades 14 400 eurolt 25 200 euroni väheneb maksuvaba tulu vastavalt valemile 6000 – 6000 ÷ 10 800 × (tulu summa – 14 400), aastatuluga üle 25 200 euro on maksuvaba tulu 0.
Aastatulu sisaldab kõikvõimalikke tulumaksuga maksustatavaid tulusid:
Aastatulu ei sisalda:
Maksuvaba tulu avaldus
Maksuvaba tulu saab rakendada inimese avalduse alusel ainult üks tööandja (tulumaksu kinnipidaja). Töötajal, kes töötab mitmes töökohas, tuleb kindlasti arvestada, et tal on õigus maksuvaba tulu rakendada ainult ühes töökohas.
Töötaval pensionäril, kes saab nii pensioni kui ka töötasu alla 500 euro, on õigus maksuvaba tulu rakendada kahes kohas ja esitada avaldus nii tööandjale kui ka Sotsiaalkindlustusametile. Oluline on silmas pidada, et töötav pensionär saab tööandja ja Sotsiaalkindlustusameti vahel jagada maksuvaba tulu 500 euro ulatuses.
Soovitatav on esitada üks avaldus terveks aastaks. Muutuva sissetuleku puhul võib üks kord kuus ka avaldust muuta või tagasi võtta, et maksuvaba tulu arvestataks väiksemas summas või ei arvestataks üldse.
Maksuvaba tulu rakendamine kuu- ja aastapõhiselt
Tulumaksu kinnipidaja saab maksuvaba tulu rakendada kuupõhiselt. Maksuvaba tulu summa arvutatakse vastavalt töötaja brutotöötasu või muu tasu suurusele. Samuti tuleb inimesel arvestada, et kui mitmest tuluallikast saadud tulu, nt töötasu, pension või muu tulu ületavad 1200 eurot kuus, siis ei anna igakuine maksuarvestus sama tulemust, mis aastapõhine maksuarvestus.
Kui maksuvaba tulu on rakendatud igakuiselt suuremas summas, kui tulud kokku võimaldavad, siis tuleb inimesel tuludeklaratsiooni alusel tulumaksu juurde maksta.
Maksuvaba tulu arvessevõtmist on võimalik aasta kestel kontrollida e-maksuameti/e-tolli alajaotuses „Töötamine ja väljamaksed" → „Minu sissetulekud".
Motivatsioon aitab sul alustada,
harjumus viib sind edasi